USB Bellekten Windows 10 Nasıl Kurulur?

USB Bellekten Windows 10 Nasıl Kurulur?

USB Bellekten Windows 10 Nasıl Kurulur?Windows işletim sistemini kullanan birçok bilgisayar kullanıcısının en çok yaptığı işlemlerden birisi sisteme format atmaktır. Format atmanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerden en az bilineni ise USB bellekten format atma yöntemidir. USB bellekler ile Windows sistemine format atabilir ve temiz kurulum kurulabilir. Windows 10 sistemine format atmadan önce dosyaların yedeklerinin alınması unutulmamalıdır.

 

Usb Bellekten Windows 10 Yükleme Yöntemi

Öncelikle Windows 7/8/8.1 yüklü cihazlara Windows 10 medya aracının indirilmesi gerekiyor. Adres için tıklayınız!

  • Windows 10 medya aracının 32 bit ve 64 bit sürümlerinin hangisi kurulması gerekiyorsa kurulmalıdır. Bilgisayarın özelliklerine göre bu değişiklik göstermektedir.
  • Bu kurulum bittikten sonra Windows 10 medya aracının çalıştırılması gerekiyor. Bu araç çalıştırıldığında ve açıldığında iki seçenek ile karşımıza çıkıyor.
  • Bu seçeneklerden başka bir bilgisayar için yükleme medyası seçeneğinin seçilerek ilerlemesi sağlanır. Daha sonra açılacak olan pencereden
  • Windows 10 için dil, sürüm ve mimari için seçimlerimiz yapılması isteniyor ve gerekli seçimler yapılarak ilerlenir. Bu işlemden sonra ise en az 4 GB boyutunda olan USB bellek bilgisayara takılır.
  • Açılan sayfada USB flash bellek seçeneği seçilerek ilerlenir. Bu işlem ile birlikte Windows 10 indirme işlemi başlayacaktır.
  • Bu indirme işlemi ile birlikte yaklaşık olarak 3 GB indirme işlemi gerçekleşecektir. İndirme işlemi bittiğinde uygulama programı uyarı verecektir.
  • Bu uyarı ile birlikte USB belleği bilgisayardan çıkartılması gerekmektedir.

Usb Bellekten Windows 10 Kurmak için Bios Ayarı Yapmak

Bilgisayar kurulum bittikten sonra yeniden başlatılarak bios ayarlarına girilir. Bios ayarlarına girildikten sonra Boot Settings sekmesine tıklanır ve fits boot seçeneği USB olarak seçilir. Bu işlem ile birlikte Bios ayarları kaydedilerek bilgisayar yeniden başlatılır. Tüm bu işlemlerden sonra bilgisayara USB bellek sayesinde yeniden Windows 10 kurulmuş olacaktır.

USB Bellekten Windows 10 Nasıl Kurulur?

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın