İphone 7 Kurtarma Modu Nasıl Çalışır

İphone 7 üzerinde bulunan Home tuşunun artık etkin olmaması ve çok çabuk bozuluyor olması kullanıcılar için can sıkıcı hal almış bulunuyor. İphone 7 de ana ekran tuşundaki değişiklikler bazı ayarlara yansıdı. Fabrika ayarı ve kurtarma modu gibi ayarların işlemleri değişti. İki çeşit İphone modele sahip olan İphone 7 simsiyah ve mat renkleri ile Home tuşunun arasında bir şeylerin değiştiğini dokunduğunuz an anlamanız mümkün. Kurulum aşamalarında İphone 7 Kurtarma Modu Nasıl ÇalışırTap tic destekli home tuşu ile farklı bir yere aktarılıyorsunuz. Apple yeni tasarımı olan home tuşu yazılımsal hataları da beraberinde getirdi. İphone da donma, hard reset gibi yazılımların yükleme aşamaların da ki değişiklik de ister istemez kaçınılmaz oldu.

İphone 7 Fabrika Ayarı

Telefonunuzu sıfırlamak için yapılan fabrika ayarları İphone 7’nin çıkması ile yapılan ayarlar değişti. Hard reset atacağınız zaman yeniden başlatılmayı zorlatan işlemdir. Telefonunuza Hard reset atmak zorunda kaldığınız durumlarda yapılacak ayar, uyku-uyandırma tuşu ile ses azaltma tuşuna 10 saniye parmağınızı basılı tutmanız gerekiyor.

İphone 7 Kurtarma Modu Ayarı

İphone 7 Kurtarma Modu Nasıl Çalışır

Telefonun data kablosunun USB kısmını bilgisayara bağlayarak, uyku-uyandırma ve ses azaltma tuşlarına 10 saniye basılı tutulmasının ardından ses azaltma butonuna basılı tutmaya devam edin ve uyku-uyandırma modundan parmağınızı çekebilirsiniz. Kurtarma modu ekranında çıkan Apple firmasına ait İTunes programı bilgisayarınızda kurulu değilse Apple sitesinden programı indirerek kurulumu yapabilirsiniz. İtunes programı açıldıktan sonra siyah bir ekranda kurtarma işlemi yapmak istediğinizi belirten mesaj ile karşılaşıyorsunuz.

İphone 7 kurtarma modunu kapatmak isterseniz eğer, uyku-uyandırma tuşu ve ses azaltma tuşuna aynı anda basıyor ve Apple logosunu görünceye kadar elinizi tuşlardan çekmiyorsunuz. Bu işlemlerin ardından Apple kilit ekranı açılacaktır. Home tuşu değişmiş olsa da kurtarma modu, Dfu mod ayarlarını yapmak gayet basit bir işlem oluyor.

 

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın