En Popüler Telefonlar Ve Fiyat Karşılaştırması

 

İnsanların istekleri her geçen gün değişmektedir. Hep daha yenisi hep daha iyisini arzular insanoğlu. Bu nedenle de günümüzde teknoloji alanında her geçen gün yenilikler üretilmektedir. Çünkü her zaman, her koşulda rağbet vardır. Bunlardan bir tanesi de akıllı telefonlar. Her gün yeni bir modeli çıkmakta ve her dönemin popüler markaları olmaktadır. Elbette ki teknolojiyle yarışmak mümkün değildir fakat insanlar olabildiğince yarışmaya çalışmaktadırlar. Hem teknolojiyle hem de etrafındaki insanlarla yarışmakta.

En İyi Markalar

Teknolojik aletler günümüzde artık vazgeçilmezler arasındadır. Özellikle telefonlar yeri geldiğinde telefon görevi üstlenerek etrafımızdaki insanlarla haberleşmemizi sağlarken yeri geldiğinde de elimizin altında bir küçük bilgisayar taşıma olanağı sunar bizlere. Bu nedenle 7’den 70’e herkes bu aygıtı kullanmayı öğrenmektedir. Bu tarz teknolojik aletlerin ömrü oldukça kısadır. Çünkü bizlere birçok işlev sunmaktadır. Bu nedenle telefon alırken ya da diğer tüm elektronik cihazlarda markasına dikkat edilmelidir. Uzun zamandır sırasını hiç bir yere bırakmayan markalar şunlardır

  • Iphone
  • Samsung
  • HTC
  • Asus

Özellikle Iphone yerini hiçbir markaya bırakmamakta, yıllardır birinciliği üstlenmektedir. Her geçen gün yeni modeller üzerinde çalışmaktadır. Son modeli olan Iphone 7 oldukça pahalı olmakla birlikte işlevleri de diğerlerine fark atmaktadır. Samsung ise Iphone’dan sonra en fazla tercih edilen markalardandır. Birçok modelleri üretilmektedir. Samsung Note, Samsung A serisi, J serisi, S serisi gibi binlercesi. Birçok insan tarafından da sevilerek kullanılmaktadır. Diğer telefonlara nazaran hem daha kalitelidir hem de fiyatları uygundur. Elbette ki pahalı olan modelleri de vardır. Fakat işlevi, yeni çıkması gibi etkenler fiyatları etkilemektedir.

Özellikle son zamanlarda telefonların fiyatları en az 2000₺’den başlamaktadır. Bunun modellerle alakası olduğu gibi ülke ekonomisiyle de alakası vardır. Sonuçta bu markalar ithal edilmektedir. Iphone markasının son ürününün fiyatı da 3000₺’den başlamaktadır. Fakat bir diğer modelinin çıkmasıyla ya da aradan biraz zaman geçmesiyle azalmaktadır. Fakat bu tür markaların fiyatlarında büyük düşüşler beklenmemelidir. İyi bir ürün, kaliteli ve uzun süreli bir kullanım istiyorsanız bu markaları tercih edebilirsiniz.

 

 

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın