Chrome Tarayıcı Önbellek Temizleme

Birçoğunuzun merak etttiği Chrome tarayıcısının önbellek verilerinin nasıl temizlendiği hakkında kısa bir makale hazırladık. Tuskilidi.com olarak sizlere Tarayıcı Önbellek Temizleme hakkında ufak ipuçları ile daha hızlı bir sayfa gezimi sağlamınızı hatta Ram değerini düşürmenizi de düşünüyoruz.

Öncelikle yapmanız gereken tarayıcıda herhangi bir sayfa/sekmeyi açınız. Hadi başlayalım.

  • 1. adım: Açmış olduğunuz sayfanın en sağ üst kısmında bulunan işaretine tıklatınız.
  • 2.adım: Sayfanın en altına inin. Gizlilik menüsünde bulunan “Tarama verilerini temizle” butonuna tıklayınız.

Ek bilgi : Eğer sayfanın altına kadar indiniz ve gizlilik menüsü yok mu? O halde sayfanın sonunda bulunan “Gelişmiş ayarları göster…” butonuna tıklayıp devam ediniz

  • 3.adım:Aşağıdaki öğelerin tüm izlerini sil:” kısmından son bir saat, bir gün, geçen hafa, aylık ve tüm veriler bulunmaktadır. Silinmesini istediğiniz zamanı seçmelisiniz. (En baştan kısmını seçerseniz şuana kadar tüm verilerinizi kaplamaktadır). Burada dikkat etmeniz gerekelen alanlar bulunmaktadır. Tarayıcıya kaydettiğiniz şifrelerin veya otomatik doldurulan alanların silinmesini istemiyorsanız “Şifreler ve Form otomatik doldurulan veri” kısımlarında bulunan tik işaretini kaldıınız.
  • 4.adım: Tarama verilerini temizle dedikten sonra tarayıcı ön bellek verileri silinmeye başlayacaktır. Biraz zaman alabilir, bilginize.

Adım adım anlatımı sağladım, birde sizler için görseller hazırladım. Aşağıda bulunan galeriden adım adım işlem yapabilirsiniz.

 

 

Makeleyi Değerlendir

Yorum yapın